نظافت نمای ساختمان ، چرا باید نمای ساختمان تمیز شود؟ | الو ارتفاع

نظافت نمای ساختمان ، چرا باید نمای ساختمان تمیز شود؟

رنگ آمیزی نما

رنگ آمیزی نما


چرا باید نمای ساختمان تمیز شود؟

مسئله زیبایی شناسی ابتدا به ذهن خطور می کند. به هر حال ، یک ساختمان تمیز به سادگی بهتر از یک ساختمان کثیف است. یک ساختمان تمیز جبهه ای مهمان نوازتر – و بنابراین ، چشم انداز جذاب تری برای املاک و مستغلات – برای عموم به نمایش می گذارد. درست همانطور که ما بهترین ظاهر خود را با ظاهری مرتب و لطیف به جلو می گذاریم ، یک ساختمان در صورت عاری از آلودگی ، آلاینده ها و لکه های سایه ای که نمایان ترین – و اغلب آسیب پذیرترین ویژگی آن – نمای ظاهری آن است ، به بهترین شکل ممکن به نظر می رسد.

خدمات مرتبط :

مسلماً همه نمای ساختمان ها به یک میزان دقت و توجه لازم را ندارند. موقعیت ، عملکرد و شرایط جغرافیایی و جوی یک ساختمان همگی در تعیین سطح تمیزکاری لازم برای دستیابی به ظاهر مطلوب نقش دارند.

عملکرد را در نظر بگیرید:

سازه هایی که فعالیت تجاری دارند ، در محل های تجاری ، تئاتر یا مراکز خرید ، معمولاً درجه تمیزی بالاتری نسبت به ساختمانهایی دارند که دارای فعالیت های صنعتی – یا کمتر عمومی – هستند.

بعلاوه ، اگر و وقتی تصمیم گرفته شود نمای ساختمان تمیز شود ، ممکن است فقط بخشی – به عنوان مثال آنچه از پیاده رو قابل مشاهده است – تمیز شود. به عنوان مثال یک آسمان خراش در منهتن ممکن است فقط از زمین تا طبقه ششم تمیز شود و تلاش برای تمیز کردن بخشی از نمای ساختمان که برای مسافران شلوغ قابل مشاهده است ، محدود شود. تمیز کردن کفهای زیرزمینی فقط درصورت تمیز کردن نمای ساختمان ، ممکن است پرهزینه باشد – و حتی احمقانه در یک مکان محلی آلوده به آلودگی شهری نیز هزینه بر نیست.

فرایند نظافت نمای ساختمان

سرانجام ، آنچه برای پاکسازی ساختمانی واقع در کشور لازم است ، معمولاً کاری کمتر از آن است که اگر همان ساختمان در یک کلان شهر واقع شده باشد. یک ساختمان روستایی ممکن است فقط خیساندن آب را از بین ببرد تا آلودگی های خفیف (مانند آلودگی ها) را از بین ببرد ، در حالی که یک ساختمان شهری به تمیز کردن عمیق تری نیاز دارد – برای از بین بردن آلاینده های خطرناک تر – برای رسیدن به همان سطح تمیزی.

در حالی که زیبایی شناسی دلیل واضح – و اصلی – تمیز کردن نمای ساختمان است ، تلاش برای قرار گرفتن در معرض بستر برای ارزیابی و تعمیر یک ثانیه نزدیک است. اندازه گیری وضعیت زیرسازی سنگ تراشی تقریباً غیرممکن است ، به عنوان مثال ، هنگامی که نما با خاک ، آهک و یا یک پوشش پوشانده شده است. به منظور تعیین مناطقی که نیاز به وصله گذاری ، تعمیر و یا آب بندی مجدد دارند – یا ، در بعضی موارد ، حتی برای شناسایی صحیح بستر – نما باید از همه عناصری که مانع ارزیابی مناسب آن می شوند ، تمیز شود.

خدمات مرتبط :

هنوز یکی دیگر از انگیزه های اصلی تمیز کردن نما تلاش برای حذف آلاینده های آسیب رسان مانند گوگرد و اکسیدهای نیتروژن و سایر آلاینده های باران اسیدی از نما است. این آلاینده ها برای تسریع در خرابی نما عمل می کنند.

نمونه مورد:

رطوبت علت اصلی پوسیدگی سنگ تراشی است. وقتی رطوبت با نمک های محلول از آب باران آلوده یا گازهای جوی همراه شود ، فروپاشی سرعت می گیرد. هنگامی که نمک محلول در آب حل می شود ، از طریق منافذ یا ترک به عمق بستر سنگ تراشی می رود. پس از تبخیر رطوبت ، نمک دوباره متبلور می شود و فشارهای زیادی را وارد می کند که سنگ تراشی را از درون می شکند.

خدمات مرتبط:

سرانجام ، تمیز کردن نما منافذ ساختمان را باز می کند و امکان تعرق طبیعی رطوبت را فراهم می کند. به عنوان مثال ، اگر پوشش ضد آب مانع از خروج آن شود ، رطوبت محبوس در دیواره سنگ تراشی در آنجا باقی خواهد ماند. در این حالت ، از آنجا که رطوبت دلیل اصلی پوسیدگی سنگ تراشی است ، تمیز کردن جامع نما شامل حذف پوشش ضد آب می تواند ملفه اصلی تلاش یک متخصص برای بازسازی ساختمان باشد.

 

الو ارتفاعنماشویینمای ساختمان

تمیز کردن نمای ساختمانچرا باید نمای ساختمان تمیز شود؟فرایند نظافت نمای ساختماننظافت نمای ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *