پیچ رولپلاک نمای ساختمان | پیچ و رولپلاک نما بدون داربست | الو ارتفاع

پیچ رولپلاک نمای ساختمان

اگر می خواهید که ساختمانی مستحکم و قوی داشته باشیدبه شما پیشنهاد می کنیم از پیچ رولپلاک نمای ساختمان در سازه های ساختمانی خود استفاده کنید. با استفاده از این پیچ نمای ساختمان شما قدرت استقامت بیشتری در برابر ضربه و زلزله خواهد داشت.

نمای ساختمان‌ها از متریال‌های متفاوتی ساخته می‌شوند یکی از این متریال‌ها سنگ می‌باشد که دارای وزن زیادی است. سنگ‌ها از جمله شیک ترین و چشم نوازترین نماهای ساختمانی می‌باشند که در اکثر ساختمان‌ها به خصوص در نمای ساختمان‌های رومی به کار می‌رود.

یکی از معایب اصلی سنگ‌ها بالا بودن هزینه نصب آنها می‌باشد علاوه بر آن جرم پذیری بالای سنگ نما باعث می‌شود به مرور زمان با افزایش آلودگی هوا و ایجاد جریان‌های بارشی نمای سنگی ساختمان دچار فرسایش گردد.

خدمات مرتبط :

استفاده از پوشش‌های عایقی نانو( لینک داده شود به عایق کاری نمای ساختمان) امروزه باعث شده است جرم پذیری نمای سنگی تا حد چشمگیری کاهش یابد. علاوه بر آن چسبندگی مناسب میان سنگ نما و بتن کار شده دارای شرایطی است که اگر رعایت نشود احتمال افتادن سنگ نما به مرور افزایش می‌یابد.امروزه یکی از خطرات ریزش سنگ از نما باعث شده امنیت جان و مال مردم ، تهدید شود . برای جلوگیری از وقوع اینگونه حوادث لازم است که نمای ساختمان را مستحکم سازی نمایید.

آیا استفاده از پیچ رولپلاک نمای ساختمان اجباری است؟

در این مقاله قصد داریم قبل از هر چیز شما را با مفهوم پیچ رولپلاک نمای ساختمان بیشتر آشنا کنیم. قیمت پیچ رولپلاک نمای ساختمان را با هم مورد بررسی قرار دهیم. همچنین می خواهیم به شما بگوییم چه زمانی ساختمان شما به انجام پروژه ی رولپلاک نمای ساختمان نیاز خواهد داشت. در نهایت شما را در انتخاب شرکت و متخصص مناسب و حرفه ای جهت ارائه خدمات رولپلاک ساختمان همیاری می کنیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ سوالاتتان در مورد پیچ رولپلاک ساختمان را بدانید.

پیچ رولپلاک نمای ساختمان چیست؟

قبل از هر چیز با معنی پیچ رولپلاک آشنا شوید. پیچ و رولپلاک دو وسیله جدا نشدنی و همچین بسیار پر کاربرد در ساختمان سازی است. رولپلاک ها در واقع نوعی بست پلاستیکی یا فلزی هستند که بر روی دیوار نصب می شوند و با استفاده از پیچ این بست ها به سازه ساختمان محکم متصل می شوند.

خدمات مرتبط :

رولپلاک ها در سایزهای متفاوتی در بازار عرضه می شوند. بهترین نوع پیچ رولپلاک موجود پیچ های گالوانیزه هستند که در برابر شرایط آب و هوایی مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند. پیچ رولپلاک جهت پیشگیری از شل شدن سنگ های نمای ساختمان که در گذر زمان اتفاق می افتد مورد استفاده قرار می گیرد.

پیچ رولپلاک نمای ساختمان را چگونه انجام می دهند؟

کارهای مربوط به پیچ رولپلاک نمای ساختمان را بدون استفاده از داربست و با کمک طناب انجام می دهند. پیچ رولپلاک یکی از موثرترین روش هایی است که جهت بالا بردن سطح ایمنی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. خوب است بدانید که پیچ رولپلاک نصب شده روی نمای ساختمان تا فاصله پنج متری قابل دیدن نیستند. بنابراین نیازی نیست که نگران زیبایی و از بین رفتن جذابیت نمای ساختمان خود نباشید.

آشنایی با انواع پیچ رولپلاک نمای ساختمان

پیچ رولپلاک انواع مختلفی دارد. که با قیمت ها و در سایز های متفاوتی در بازار موجود است. بسته به نوع سازه و استقامت سازه ی ساختمانی پیچ رولپلاک مخصوص انتخاب می شود. در ادامه هر یک از مدل های پیچ رولپلاک را به شما معرفی می کنیم و توضیح کوتاهی از هر یک را برایتان شرح می دهیم تا با انواع رولپلاک ها بیشتر آشنا شوید.

پیچ رولپلاک توکار ساده

پیچ رولپلاک توکار ساده به دو صورت موجود است. پیچ رولپلاک دو سو یا چهار سو که در بازار عرضه می شود. رولپلاک های توکار ساده در مواردی همچون استحکام نماهایی که سخت هستند مانند سنگ ها، مورد استفاده قرار می گیرند.

پیچ رولپلاک پروانه ای

این نوع رولپلاک در دو جنس فلزی و پلاستیکی در بازار موجود است. جالب است بدانید که نوع پلاستیکی آن در نمای ساختمان بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. از این نوع رولپلاک در نماهایی که سختی زیادی ندارند یا جنس آن ها نرم تر است مانند نماهای آجری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. ارزان ترین رولپلاک موجود در بازار همین رولپلاک های پروانه ای هستند.

رولپلاک های فیشر

جنس رولپلاک فیشر نیز پلاستیکی است. این نوع رولپلاک مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. رولپلاک های فیشر در مقایسه با سایر رولپلاک ها قیمت بالاتری دارند. از رولپلاک های فیشر بیشتر برای سازه های سیمانی که سخت و محکم هستند استفاده می شود. برای استفاده از این رولپلاک سوراخ های بزرگی ایجاد می شود. به همین دلیل از آن در نمای ساختمان استفاده نمی شود یا به ندرت استفاده می شود.

رولپلاک فلزی یا انکر بولت

از این رولپلاک برای نمای ساختمان های بسیار بزرگ و چند طبقه که سخت و مستحکم هستند استفاده می شود. جنس بسیار خوب و محکم این نوع رولپلاک باعث شده که در سازه های سنگین که دارای حجم زیادی هستند مورد استفاده قرار گیرد. رولپلاک های فلزی با اولین ضربه وارد سازه می شوند و به محض اینکه پیچ های آن ها وصل شد دیگر جدا سازی آن ها کاری بسیار دشوار است.

آیا از هر پیچ رولپلاکی می توان برای هر سازه ای استفاده کرد؟

رولپلاک HUD

یکی از گران قیمت ترین رولپلاک های موجود در بازار رولپلاک HUD است. این نوع رولپلاک یکی از معروف ترین ها در بازار است. توانایی بالایی در چسباندن سازه ها به هم دارد. این نوع رولپلاک که لبه ای ندارد به آسانی وارد سازه های ساختمانی می شود و در اندازه های متفاوتی در بازار موجود است. نسبت به کارایی که دارد قیمت آن بسیار مناسب تر است.

قیمت پروژه های رولپلاک نمای ساختمان چقدر است؟

شاید اولین سوالی که به ذهن هر خواننده ای می رسد این باشد که قیمت یک پروژه ی رولپلاک نمای ساختمان چقدر است و چگونه محاسبه می شود؟ خوب است بدانید که قیمت رولپلاک نمای ساختمان به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله عوامل موثر در قیمت رولپلاک نمای ساختمان می توان به نوع پیچ رولپلاک نمای ساختمان، متراژ و همچنین ارتفاع کار، جنس سازه ی ساختمانی نیز می توان اشاره داشت. همچنین شرکت یا متخصصی که این کار را انجام می دهد در نحوه قیمت گذاری این عملیات نقش موثری دارد.

خدمات مرتبط :

بسیاری از افراد غیر متخصص و غیر حرفه ای در بازار هستند که با قیمتی بسیار پایین تر از قیمت واقعی اعلام می کنند که این پروژه را انجام می دهند. شاید در نگاه اول قیمت ها وسوسه انگیز باشد اما خوب است بدانید که اگر این کار به دست افراد غیر متخصص انجام شود. خسارات جانی و مالی زیادی با خود به همراه دارد. بنابراین برای کمی ارزان تر انجام شدن کارتان، کار را به افراد غیر حرفه ای نسپارید که پرداخت خسارات ناشی از این کار بسیار بیشتر است.

کدام پیچ رولپلاک نمای ساختمان برای شما مناسب تر است؟

بهترین شرکت جهت انجام پروژه های پیچ رولپلاک نمای ساختمان کدام است؟

اگر می خواهید جهت بالا بردن ایمنی ساختمان تان از پیچ های رولپلاک مخصوص نمای ساختمان استفاده کنید. اگر نمی توانید از میان شرکت های ساختمانی یکی را انتخاب کنید. اگر از قیمت پروژه های ساختمانی بی اطلاع هستید. ما در کنار شما هستیم که بهترین ها را به شما معرفی کنیم.

یکی از بهترین و سرشناس ترین شرکت هایی که در حوزه ساختمانی در تهران و کرج فعالیت دارد شرکت الو ارتفاع است. این شرکت توانسته است با ارائه خدمات بی عیب و نقص نظر مشتریان را به خود جلب کند. این شرکت با دریافت قیمت عادلانه توانسته در بین رقبای خود همیشه اولین و بهترین انتخاب باشد.

پیچ و رولپلاک نما بدون داربست

در ساختمان‌های مرتفع پیچ و رولپلاک نما به آسانی انجام نخواهد پذیرفت و لازم است که امکانات صعود به ارتفاع فراهم گردد. در گذشته برای پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان از داربست استفاده می‌شده است که خود هزینه ی گزافی را علاوه بر سد معبر ایجاد می‌نمود. با پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن تجهیزات، ارایه خدمات به روش دسترسی باطناب که  دارای ایمنی بیشتر و به صرفه ترمیباشد راه را هموارتر نموده . اجرای پیچ و ولپلاک بدون داربست علاوه بر عدم ایجاد مزاحمت برای عابرین باعث بالا بردن سرعت کار نیز خواهد گردید.

خدمات مرتبط :

امروزه پیچ و رولپلاک نما  به روش دسترسی با طناب جز اصلی ترین راه محکم سازی نمای سنگی ساختمان‌های مرتفع تبدیل شده است. تکنسین‌های دسترسی با طناب افراد مجربی هستند که با استفاده از طناب توانایی پیمایش تمامی سطح نمای ساختمان را دارند. آنها با استفاده از دستگاه دریل سوراخ‌هایی را برای قرار دادن رولپلاک در سنگ نما ایجاد می‌نمایند و سپس پیچ‌ها را در آن قرار داده و باعث فیکس شدن سنگ نما می‌شوند.

مستحکم سازی سنگ نما ساختمان

مستحکم سازی نمای سنگی ساختمان راه‌های زیادی دارد که مهمترین آن استفاده از سنگ‌های مرغوب با قابلیت جذب بالای بتن و استفاده از اسکوب کردن سنگ نما (ایجاد شیارهایی در پشت سنگ و قرار دادن سیم مفتول برای ایجاد اتصال بهتر با استفاده از خاصیت چفت و بست سیمان، فلز و سنگ)

در کنار درجه حرارت مناسب هوا در هنگام چسباندن سنگ نما (اجرای نمای سنگ زیر 5 درجه سانتی گراد باعث کاهش چسبندگی می‌شود) و استفاده از دوغاب سیمان غلیظ می‌باشد. این راه حل در هنگام اجرای ساخت و ساز امکان پذیر است اما در ساختمان‌هایی که این نکات رعایت نشده باشد ممکن است با مشکل ریزش سنگ‌های نما مواجه شوند بهترین راه حل تثبیت و محکم سازی سنگ‌های نما، پیچ رولپلاک کردن سنگ نما می‌باشد.

هزینه پیچ رولپلاک نمای ساختمان:

برآورد هزینه پیچ و رولپلاک نما برعهده کارشناس فنی بوده و شامل پارامترهای زیادی میباشد . از جمله مهمترین آنها تعداد پیچ و رولپلاک استفاده شده برای نما میباشد .

عوامل تاثیر گذار در قیمت پیچ رولپلاک نمای ساختمان

  • جنس و نوع سنگ نما
  • کیفیت سنگ و رگه های موجود
  • قطر سنگ، ابعاد سنگ
  • روش اجرای سنگ نما و نوع مصالح مصرفی

 

مراحل پیچ و رولپلاک سنگهای افتاده از نما

پس از آماده سازی شرایط کار از جمله تهیه ابزار و مصالح مورد نیاز، تهیه سنگ نما ،مراحل کار پیچ کردن سنگ نما به ترتیب زیر انجام می‌شود:

  • برداشتن سنگ های شکسته و معیوب و پاکسازی و زیرسازی
  • برشکاری سنگ
  • سوراخ کردن نما و دریل کاری
  • اجرای چسب سنگ زدن پشت سنگ و پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما
  • بتونه کاری محل سوراخ ها و پیچ ها
  • بندکشی و آب بندی نما
‫4.9/5 ‫(7 نظر)

کار در ارتفاع

پیچ رولپلاکپیچ رولپلاک نماپیچ رولپلاک نما با طنابپیچ رولپلاک نمای ساختمانپیچ و رولپلاک نما بدون داربسترولپلاکرولپلاک سنگ نما

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *