نورپردازی نمای ساختمان | تاثیر نورپردازی در زیبایی ساختمان | الو ارتفاع

نور پردازی نمای ساختمان

نورپردازی ساختمان یکی از خدمات پرطرفدار در زیباسازی ساختمان است. خدمات نورپردازی را حتما از شرکت های معتبر و با سابقه درخشان همچون شرکت الو ارتفاع دریافت نمایید. قیمت نورپردازی به عوامل متعددی از جمله تعداد طبقات ساختمان و تجهیزات مورد استفاده بستگی دارد.

ما در نورپردازی نما ساختمان نمایشگرهای بیرونی و داخلی Led با رنگی زنده و بهترین قیمت در بازار پیشگام هستیم.فرم نماها نه تنها با مواد و شکل آنها بلکه با نور و جهت و رنگ آن نیز تعیین می شود. به دلیل تغییر جهت نور و اجزای مختلف نور منتشر و مستقیم ، نمای نما در طول روز تغییر می کند. توزیع های مختلف نور و استفاده از سیستم های کنترل روشنایی در شب نمای خاصی به نمای ساختمان می بخشد.

روشنایی های مختلف اجزای مختلف یا مناطق نما را از هم متمایز می کند. چراغ چراغ روی جزئیات نما تأکید دارد. نمای شستشو دهنده به آنها امکان می دهد تا به طور کامل ظاهر شوند. از تاباندن هرگونه نور فراتر از سطح نما ، به طرفین یا بالای آن ، باید خودداری شود.

طرح نورپردازی نما

طراحی با نورپردازی خلاقانه برای ساختمان همان چیزی است که الو ارتفاع  نورپردازی می کند. حرکت و چین های موجود در پوست معماری ساختمان از طریق لایه بندی نور نما برجسته می شود.

نورپردازی ساختمان چیست؟

نورپردازی ساختمان یکی دیگر از خدمات پردرخواست در حوزه مشاغل ساختمانی است. نورپردازی جلوه خاص و منحصر به فردی به فضای ساختمان می دهد. زیبایی نورپردازی ساختمان را، می توان در شب های تاریک و در هیاهوی شهر دید. اگر کار نورپردازی به درستی انجام شود آرامش خاصی به فرد می دهد. تلاقی نور و رنگ با زاویه کار مناسب بسیار اهمیت دارد.نورپردازی به دو صورت نورپردازی داخلی(مربوط به محیط داخلی ساختمان) و نورپردازی بیرونی(مربوط به فضای بیرونی ساختمان مانند: نمای ساختمان، حیاط، استخر و …) انجام می شود.

خدمات مرتبط :

یکی از برترین شرکت هایی که خدمات و پروژه های نورپردازی ساختمان را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انجام می دهد شرکت ساختمانی الو ارتفاع است. این شرکت با سابقه درخشانی که در این حوزه داشته است طرفداران زیادی در بین رقبای خود دارد. نام الو ارتفاع مانند نمونه کارهای نورپردازی شان درخشان و زبان زد است.

این شرکت خدمات خود را در تهران و کرج عرضه می کند. شما می توانید درخواست نورپردازی مورد نیاز خود را از این شرکت دریافت نمایید.یکی از بهترین روش های زیباسازی نمای داخلی و بیرونی ساختمان نورپردازی است.

تاثیر نورپردازی در زیبایی ساختمان

یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های زیباسازی ساختمان همین نورپردازی است. اما در صورتی که این کار توسط متخصص حرفه ای و کار آزموده ای انجام شود. نحوه ی چیدمان و طراحی نور در این حرفه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این که نور از چه زاویه ای و با چه قدرتی و به چه رنگی در کجای ساختمان قرار داشته باشد، کاری است که فقط از دست یک متخصص حرفه ای و با سابقه در رشته نورپردازی ساختمان بر می آید.

خدمات مرتبط :

نورپردازی برای هر ساختمانی متفاوت است. به عنوان مثال نورپردازی ساختمان یک طبقه با نورپردازی ساختمان دو طبقه متفاوت است. به یاد داشته باشید که در نورپردازی از چراغ های مخصوص نورپردازی که کم مصرف هستند استفاده کنید.

شاید چراغ های کم مصرفی کمی گران تر باشند. اما هزینه خرید چراغ فقط یکبار انجام می شود. در صورتی که هزینه های هنگفت برق مصرفی ساختمان که به صورت دوره ای و ماهانه پرداخت می شود بسیار بیشتر است. بنابراین یک بار هزینه نمایید و از چراغ های کم مصرف استفاده نمایید.نورپردازی ساختمان را به دست حرفه ای های با سابقه بسپارید.

آشنایی با روش های نورپردازی نمای ساختمان

نورپردازی ساختمان از دیرباز تا کنون طرفداران زیادی داشته است. شاید سلیقه های نورپردازی در گذشته و اکنون تفاوت زیادی داشته است. این حرفه هر روز تغییر می کند و با سلیقه های امروزی مدرن می شود. نورپردازی به روش های مختلفی انجام می شود که در اینجا به برخی از روش های نور پردازی اشاره می کنیم.

قیمت نورپردازی نمای ساختمان

قیمت نورپردازی نمای ساختمان به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله عوامل موثر در قیمت گذاری نورپردازی ساختمان می توان به تعداد طبقات، تعداد واحد ساختمان، چراغ ها و تجهیزات استفاده شده در نورپردازی و همچنین نحوه چیدمان و طراحی نورپردازی اشاره داشت.

کیفیت کار و میزان سابقه شرکت ارائه دهنده خدمات نیز از عوامل موثر در قیمت گذاری نورپردازی ساختمان به شمار می رود.سلیقه و تجربه متخصص نورپرداز بسیار حائز اهمیت است.

تعمیر و نگهداری از نورپردازی ساختمان

بعد از اتمام پروژه نورپردازی ساختمان بی شک از زیبایی و کیفیت کار لذت خواهید برد. اما کار با تحویل پروژه تمام نمی شود. شما به خدمات تعمیر و نگهداری نورپردازی ساختمان بعد از اتمام کار نیاز خواهید داشت. در صورتی که هر یک از تجهیزات نورپردازی شما به هر دلیلی با مشکل روبرو شد باید سریعا مشکل را بر طرف نمایید تا بتوانید مدت طولانی تری از زیبایی این پروژه ی پر نقش و نگار استفاده نمایید.

آموزش نورپردازی نمای ساختمان

اگر گمان می کنید که با دیدن چند ویدیو آموزشی یا خواندن چند مطلب آموزشی می توانید نورپردازی ساختمان را به صورت حرفه ای انجام دهید سخت در اشتباه هستید. بهتر است آستین ها را برای کار دیگری بالا بزنید و کار نورپردازی ساختمان را به کاردان متخصص بسپارید.

خدمات مرتبط :

این حرفه از آن دست حرفه هایی نیست که بتوانید به این راحتی و با دیدن چند کلیپ آموزشی، آموزش ببینید. افرادی که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند سالیان سال درس خوانده و کار کرده اند تا بتوانند اکنون کار نورپردازی ساختمان شما را به زیباترین شکل ممکن انجام دهند. بنابراین اگر قصد آموختن تخصصی نورپردازی ساختمان را دارید بهتر است درس این رشته را خوانده و به صورت اصولی و حرفه ای این تخصص را یاد بگیرید.

در چه مکان هایی می توان از نورپردازی ساختمان استفاده کرد؟

تقریبا در هر جایی نورپردازی ساختمان طرفدار دارد. اما مکان هایی نیز وجود دارند که طرفداران زیادی را به خود اختصاص دانده اند. این موارد عبارتند از:

  • نورپردازی فضای بیرونی ساختمان که شامل(نورپردازی حیاط، نورپردازی استخر، نورپردازی نمای ساختمان، نورپردازی آبنما ها و …)
  • نورپردازی فضای داخلی ساختمان که شامل(نورپردازی اتاق خواب ها، آشپزخانه و کابینت ها، دیوار های داخلی ساختمان و سقف، کناف ها، نورپردازی راهروها، پارکینگ و …)

خدمات نورپردازی را از چه شرکتی درخواست دهیم؟

خدمات نورپردازی ساختمان یکی از خدماتی است که اگر توسط فرد حرفه ای و متخصص انجام نشود عواقب خطرناکی با خود به همراه دارد. بنابراین در انتخاب شخص یا شرکتی که کار نورپردازی ساختمان شما را می خواهد انجام دهد بسیار مهم است. بهتر است نورپردازی ساختمان تان را به یک شرکت معتبر و دارای سابقه خوب بسپارید.

خدمات مرتبط :

اگر بخواهیم شرکت معتبری که در این زمینه فعالیت دارد را به شما معرفی کنیم شرکت الو ارتفاع در تهران است. شما می توانید به سلیقه طراحی متخصصین و سابقه طولانی این شرکت در حوزه نورپردازی اعتماد کنید و از نتیجه کار نهایت رضایت و لذت را داشته باشید.

کلام آخر درباره نورپردازی ساختمان:

نورپردازی ساختمان یکی از خدماتی است که در نحوه قیمت گذاری ساختمان تاثیر مستقیمی دارد. زیرا این امر در زیبایی ساختمان شما موثر است. بنابراین نحوه اجرای این کار بسیار مهم است. پیشنهاد می کنیم برای اندکی کم هزینه کردن کار نورپردازی ساختمان خود را به افراد کم تجربه یا گاها بی تجربه نسپارید. زیرا کار نورپردازی هزینه نیست بلکه قدمی به سوی بالا بردن قیمت ساختمان است.

نمای جامد نورپردازی

نورپردازی نما را می توان روی زمین ، روی دکل یا ساختمان قرار داد. ماشین های شستشوی وال در یک سوم تا نیمی از ارتفاع نما جابجا می شوند و از سایه های طولانی جلوگیری می کنند. لامپ های مستقر در نزدیکی نما با تأکید زیاد بر روی بافت ها و ساختارهای سطح ، چراغ چراغ تولید می کنند.

خدمات مرتبط :

چراغ های زیرین فرو رفته از نظر معماری گسسته هستند. باید از پوشش گیاهی بیش از حد رشد جلوگیری شود. چراغ های ماست به عنوان ویژگی های افزودنی در جلوی نما ظاهر می شوند. بازوهای کنسول امکان نصب مستقیم بر روی ساختمان را دارند. از تاباندن هرگونه نور فراتر از سطح نما ، به طرفین یا بالای آن ، باید خودداری شود.

یکنواختی در نما

چراغ های جلوی هوا نور یکنواختی در نما ایجاد می کنند. نور شستشو با منابع نوری به صورت شکل باعث می شود که بافت و ساختار سطح به وضوح قابل مشاهده باشد. برجسته سازی ستون ها ، اینها را از نمای اطراف جدا می کند. سربالایی هایی که در دو طرف قرار گرفته اند بر حجم ستون تأکید می کنند. نورهای پایین ستون را برجسته می کند و سطح زمین را روشن می کند. ترکیبی از نورپردازی و نورپردازی با نورپردازی از بالا و پایین تقسیم نمای عمودی را افزایش می دهد.

خدمات مرتبط :

پرتوهای باریک نور تأثیر تقسیم عمودی را تشدید می کنند. برای جلوگیری از ایجاد سایه در کنار ، چراغ های روشنایی باید در زاویه راست ، موازی با نما قرار بگیرند. کنتراست های شدید و سایه سنگین را می توان با شستشوی نمای به عنوان نوعی نورپردازی عمومی جبران کرد. چراغ ها باید در ریتمی متناسب با تقسیمات نما قرار بگیرند.

نورافکن ها کل نمای را روشن کرده و با ایجاد سایه های سنگین بر تقسیمات افقی تأکید می کنند. خطوط نور ساختار افقی را در سطح نمای تیره تر صدا می دهند.
لامپ هایی که نزدیک به نما قرار گرفته اند بسیار بر ماهیت سه بعدی آن تأکید دارند. سایه های سنگین طولانی که توسط تقسیمات نما ایجاد می شود ، می تواند با افزایش میزان جابجایی چراغ از نما کاهش یابد. زاویه شیب تیزتر برای نور در قسمت فوقانی نما سایه های طولانی تری نسبت به ناحیه تحتانی ایجاد می کند.

نما با قسمت های پیش بینی شده یا فرورفتگی

نورافکن های پرتو گسترده ای که دور از ساختمان قرار دارند ، نمای را به طور مساوی روشن می کنند. در نماهایی که قسمت های بزرگ یا برجسته برجسته ای دارند سایه های سنگینی به چشم می خورد. نورهای مختلف یا رنگ های روشن ، تمایز نما را افزایش می دهد. سربالاها گوشه های داخلی را با نور چراغ مشخص می کنند.

نورهای متمایز ، توزیع نور و رنگ های روشن باعث ایجاد ریتم به نمای نما می شوند. با استفاده از نور شستشو برای انجام روشنایی عمومی ، می توان تضادهای شدید بین مناطق برجسته و روشن نشده را جبران کرد. افزایش افست چراغ از نما باعث کاهش سایه سنگین می شود. چیدمان چراغ باید مطابق با الگوی تقسیم نما باشد.

‫4.7/5 ‫(3 نظر)

کار در ارتفاع

طرح نورپردازی نمانور پردازی نمانور پردازی نما ساختماننور پردازی نمای ساختمان

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *