عایق کاری نمای ساختمان | انواع عایق کاری نما | الو ارتفاع

عایق کاری نمای ساختمان

عایق کاری نمای ساختمان یکی از مهمترین مواردی است که باید در هنگام ساخت ساختمان به آن توجه داشته باشیم. در این مقاله قیمت عایق کاری و انواع روش های عایق کاری را مورد بررسی قرار داده ایم.

نمای ساختمان دیوار خارجی ساختمان است که در معرض انواع موارد فرسایشی مانند باد، باران، نور خورشید و … قرار می‌گیرد.  نما باعث جلوگیری از ورود سرما و گرما به درون ساختمان می‌گردد و مقاومت مکانیکی ساختمان و بنا را افزایش می‌دهد.

نفوذ رطوبت بارش‌های جوی و هدر رفتن گرما و سرمای داخلی بنا مهمترین مشکلات نمای ساختمان است به طوریکه یکی از مهمترین راه‌های صرفه جویی در مصرف انرژی عایق کاری نما ساختمان است. یک عایق کاری مناسب از ورود و خروج گرما و سرما و رطوبت به داخل بنا در فصول مختلف سال جلوگیری می‌نماید.

به چه علت عایق کاری نمای ساختمان مورد اهمیت است ؟

امروزه با گسترش ساخت و ساز ساختمان‌ها و بناهای مرتفع، نمای ساختمان به عنوان یکی از مهمترین بخش‌های ساخت و ساز مورد توجه قرار گرفته است. علاوه بر بحث زیبایی نمای ساختمان نقش مهمی در تامین ایمنی، صرفه جویی در انرژی و راحتی و آسایش ساکنین ساختمان ایفا می‌کند.

خدمات مرتبط :

عایق کاری نمای ساختمان چیست؟

زیبایی نمای ساختمان یکی از مهمترین مواردی است که از دیرباز تا کنون مورد توجه مردم قرار گرفته است. اما خوب است بدانید که علاوه بر زیبایی نمای ساختمان حفظ ایمنی ساختمان نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یکی از روش هایی که ایمنی ساختمان را بالا می برد و موجب حفظ آرامش در محیط خانه می شود، عایق کاری نمای ساختمان است.

عایق کاری ساختمان باید حتما توسط فرد حرفه ای و متخصص این کار انجام شود. عایق کاری ساختمان، کاری بسیار مهم و در عین حال تخصصی است. بنابراین در صورتی که کار توسط متخصص انجام نشود ممکن است عواقب بدی با خود به همراه داشته باشد. روش های متفاوتی برای عایق کاری نمای ساختمان وجود دارد.

خدمات مرتبط :

که در ادامه به مزایای عایق کاری، انواع روش های عایق کاری و همچنین عوامل موثر در نحوه قیمت گذاری عایق کاری نمای ساختمان اشاره می کنیم. با ما همراه باشید تا با عایق کاری نمای ساختمان و هر آنچه باید درباره عایق کاری بدانید بیشتر آشنا شوید تا بتوانید بهترین شرکت عایق کاری را برای خود انتخاب نمایید.

آشنایی با انواع روش های عایق کاری ساختمان

مزایای عایق کاری نمای ساختمان

  1. عایق انرژی که موجب جلوگیری از اتلاف انرژی (شامل: جلوگیری از اتلاف انرژی گرما در زمستان و جلوگیری از اتلاف انرژی سرما در تابستان) می شود.
  2. عایق صدا که موجب جلوگیری از ورود سر و صدای بیرون به درون ساختمان و همچنین جلوگیری از خروج صدای داخل ساختمان به بیرون از ساختمان می شود.
  3. مقاوم در برابر زلزله، نسبت به ساختمان هایی که سیستم عایق کاری ساختمان را ندارند.
  4. همچنین ساختمان هایی که دارای عایق هستند مقاومت بیشتری در برابر ضربه، آتش سوزی، یخ زدگی و … از خود نشان می دهند.

آشنایی با انواع روش های عایق کاری ساختمان

عایق کاری نمای ساختمان به چندین روش انجام می شود. که سه روش عایق کاری در ایران مرسوم تر است. که در ادامه به بررسی کوتاه هر یک از روش های عایق کاری می پردازیم. مزایای هر یک از روش ها را با هم مورد بررسی قرار می دهیم. در نهایت انتخاب این که از کدام روش عایق کاری بهره مند شوید با شماست. قیمت هر روش عایق کاری با سایر روش ها کاملا متفاوت است و شما باید با توجه به نیاز خود از بین روش های عایق کاری ساختمان یکی را انتخاب نمایید. یا کار را به کاردان بسپارید و حق انتخاب را بر عهده ی متخصص این حرفه بگذارید.

خدمات مرتبط :

عایق کاری نمای ساختمان به روش معدنی

یکی از بهترین روش های عایق کاری ساختمان، عایق کاری به روش معدنی است. در این روش از پشم شیشه و پشم سنگ استفاده می شود. عایق های معدنی قدرت تحمل بسیار بالایی در برابر حرارت و دمای بالا دارند. این عایق ها قدرت تحمل دمای 400 تا 700 درجه سانتی گراد را دارند و در برابر آتش سوزی مقاوم هستند.

عایق کاری نمای ساختمان به روش پلیمری

در این روش عایق کاری ساختمان، عایق ها، قدرت تحمل حرارت بالاتری، نسبت به روش معدنی از خود نشان می دهند. همچنین این روش عایق کاری، بر خلاف، عایق کاری به روش معدنی، توانایی مقاومت در برابر رطوبت را نیز دارند. در این روش برای جلوگیری از آتش سوزی از مواد ضد آتش استفاده می شود.

عایق کاری نمای ساختمان به روش نانو پلیمری

یکی از مطمئن ترین و در عین حال گران ترین روش های عایق کاری، عایق کاری ساختمان به روش نانو پلیمر است. عایق های نانو پلیمری دارای یک پوشش کاملا نامرئی می باشند که به زیبایی و جذابیت نمای ساختمان آسیب نمی زند. عایق های نانو به دو صورت عایق های پلیمری و عایق های سیمانی انجام می شوند.

نکات مهم در عایق کاری نمای ساختمان

عایق کاری ساختمان یکی از موارد بسیار مهم است که باید در ساخت، ساختمان انجام شود. مکان هایی مانند سقف ها، دیوار ها و کف ساختمان حتما باید عایق شوند. در صورتی که عایق کاری کف ساختمان را انجام دهید تا 5 درصد از اتلاف انرژی در زمستان جلوگیری می کنید. همچنین عایق کاری سقف ساختمان تا 40 درصد از اتلاف انرژی جلوگیری می کند. عایق کاری دیوار های خارجی نیز تا 15 درصد از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند.

خدمات مرتبط :

همانطور که می بینید عایق کاری تاثیر زیادی در جلوگیری از اتلاف انرژی ساختمان دارد. شما با یک بار پرداخت هزینه عایق کاری، هزینه های ماهیانه ی مصرف انرژی را کاهش می دهید. پس می توان گفت عایق کاری هزینه نیست بلکه روشی جهت جلوگیری از پرداخت هزینه های اضافی است. عایق کاری یک روش امن در جهت کاهش هزینه های زندگی است.

قیمت عایق کاری نمای ساختمان چقدر است؟

اولین سوالی که بسیاری از کاربران می پرسند این است که هزینه عایق کاری ساختمان چقدر است؟ قیمت عایق کاری نمای ساختمان به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله عوامل موثر در نحوه قیمت گذاری عایق کاری ساختمان می توان به مواد استفاده و روش انتخاب شده جهت انجام پروژه عایق کاری اشاره داشت. همچنین ارتفاع ساختمان و تعداد طبقات تاثیر زیادی در قیمت عایق کاری دارد. عایق کاری ساختمان هزینه نیست بلکه یکی از اصلی ترین بخش ها در ساخت و ساز ساختمان است. شما با این روش سطح ایمنی ساختمان خود را بالا می برید و ارزش این کار بسیار بیشتر از وجهی است که پرداخت می کنید.

بهترین شرکت عایق کاری ساختمان کدام است؟

اگر به دنبال بهترین شرکت و متخصص کار حرفه ای عایق کاری هستید. اگر می خواهید کار عایق کاری شما بی عیب و نقص انجام شود. اگر می خواهید هزینه ای که برای عایق کاری پرداخت می نمایید منصفانه باشد. به شما پیشنهاد می کنیم شرکت ساختمانی الو ارتفاع را برای این کار انتخاب نمایید. شرکت الو ارتفاع خدمات مربوط به عایق کاری ساختمان را در تهران و کرج به شهروندان عزیز ارائه می دهد.

این شرکت توانسته است با سابقه کاری بسیار خوب در میان مشتریان خود بهترین باشد و همیشه بهترین کامنت ها را دریافت نماید. شرکت الو ارتفاع با به کارگیری متخصصین با سابقه سعی در ارائه بهترین خدمات ساختمانی با بهترین کیفیت در عین حال منصفانه ترین قیمت را دارد. بنابراین اولین و بهترین گزینه ای که به شما پیشنهاد می کنیم قطعا شرکت الو ارتفاع است.

خدمات مرتبط :

با توجه به روند رو به رشد آلودگی هوا و تاثیراتی که این آلودگی در جریان بارش‌های جوی بر ساختمان باقی می‌گذارد رسیدگی به نمای ساختمان به خصوص ساختمان‌های قدیمی و جلوگیری از فرسایش آنها را می‌توان یک قدم مهم در حفظ بقای ساختمان دانست. یکی از مهمترین رسیدگی‌ها به نمای ساختمان عایق کاری نمای ساختمان است.

انواع عایق کاری نما

1- عایق حرارتی

2-عایق رطوبتی

امروزه عایق کاری نمای ساختمان با استفاده از متریال‌های متفاوت توسط تیم‌های ارائه خدمات نمای ساختمان اجرا می‌گردد که در صورت اجرای صحیح آنها سلامت و طول عمر بنا برای مدت زیادی تضمین خواهد شد.

عایق نانوپلیمر

شرکت الو ارتفاع با بهره گیری از جدیدترین مواد عایق کاری نانو یکی از مطمئن ترین عایق کاری‌های ممکن را برای ساختمان‌ها و بناها به وجود می‌آورد که حداکثر جذب مواد عایق کاری و ماندگاری بالای عایق را سبب می‌شود. علاوه بر آن این این پوشش یک پوشش نامرئی است که به جلوه و زیبایی بنای شما آسیبی وارد نخواهد کرد و باعث درخشش هرچه بیشتر آن نیز خواهد گردید

‫5/5 ‫(2 نظر)

کار در ارتفاع

انواع روش های عایق کاریانواع عایق کاری نماخدمات نمای ساختمانروش نانو پلیمریشرکت الو ارتفاععایق کاریعایق کاری نمای ساختماننکات مهم در عایق کارینمای ساختماننمای ساختمان دیوار خارجی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *