رنگ آمیزی نمای ساختمان | رنگ آمیزی نما با طناب | الو ارتفاع

رنگ آمیزی نمای ساختمان

رنگ آمیزی نما ساختمان باید توسط متخصص این رشته انجام شود. رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان باید توسط رنگ های مرغوب و استانداردی انجام شود. در این مقاله به خصوصیات رنگ مناسب رنگ آمیزی نمای ساختمان می پردازیم.

یکی از مهمترین راه‌های زیباسازی ساختمان رنگ آمیزی نمای ساختمان می‌باشد که باعث تازگی و جلوه ای نو در بنا خواهد گردید. به طور کل رنگ آمیزی نمای ساختمان ‌ها کار سختی نیست اما زمانی که پای ساختمان‌ها و بناهای مرتفع به میان می‌آید نمی‌توان رنگ آمیزی را کار راحتی در نظر گرفت.

خدمات مرتبط :

علاوه بر آن نوع رنگ به کار رفته در نمای خارجی ساختمان با رنگ‌های به کار رفته در نمای داخلی ساختمان متفاوت است. این رنگ‌ها باید علاوه بر طول عمر و حفظ جلا و زیبایی خود در برابر شرایط آب و هوایی متغیرمانند بارش‌های جوی و تابش شدید نورخورشید مقاومت بالایی داشته باشند.

چه زمانی نیاز به رنگ آمیزی نما داریم؟

رنگ نمای ساختمان نیز مانند سایر مصالح ساختمانی از درجه بندی کیفی برخوردار است. در هنگام انتخاب رنگ نمای ساختمان برای رنگ آمیزی نمای بنا توجه به کیفیت آن نکته بسیار مهمی است که می‌تواند طول عمر و مقاومت رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان شما را تضمین نماید.

چه موقع به رنگ آمیزی نمای ساختمان نیاز دارید؟

کار رنگ آمیزی نمای ساختمان جزو آخرین دسته از خدماتی است که برای ساختمان انجام می شود. رنگ آمیزی ساختمان اولین چیزی است که از یک ساختمان به چشم می خورد. بنابراین بسیار مهم است که توسط متخصص حرفه ای این کار انجام شود. در صورتی که کار رنگ آمیزی به درستی و توسط فرد حرفه ای انجام شود می تواند تا پانزده سال ماندگاری داشته باشد. رنگ آمیز ساختمان به چند روش انجام می شود. که بسته به نوع رنگ استفاده شده طبقه بندی می شود.

خدمات مرتبط :

برای رنگ آمیزی ساختمان چه کاری باید انجام داد؟

اگر ساخت بنای ساختمانتان به پایان رسیده و قصد رنگ آمیزی نمای آن را دارید. یا اگر از رنگ کهنه و قدیمی و خسته کننده ی ساختمان سابق تان خسته شده اید و می خواهید به ساختمانی که در آن سکونت دارید رنگ و بوی تازه ای ببخشید دست نگه دارید. ابتدا دقایقی زمان بگذارید مقاله زیر را بخوانید با بایدها و نبایدهای رنگ آمیزی ساختمان بیشتر آشنا شوید. در نهایت انتخاب کنید که کار رنگ آمیزی را چطور و به چه شیوه ای انجام دهید. ما شما را در انتخاب رنگ و متخصص مناسب رنگ آمیزی راهنمایی می کنیم.

خدمات مرتبط :

خصوصیات رنگ مناسب جهت رنگ آمیزی نمای ساختمان

آشنایی با انواع روش های رنگ آمیزی نمای ساختمان:

رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان با رنگ های متفاوتی انجام می شود. از جمله رنگ سفید نمای ساختمان، رنگ نمای ساختمان ضد آب، رنگ اپوکسی نمای ساختمان، رنگ اکریلیک نمای ساختمان که نحوه ی اجرای هر یک متفاوت است. رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان کاری کاملا تخصصی است. تشخیص اینکه چه نوع رنگی برای چه نوع ساختمانی استفاده شود کار آسانی نیست. به عنوان مثال رنگ مخصوص نمای ساختمان سیمانی با رنگ مخصوص نمای ساختمان آجری کاملا با هم متفاوت است. اگر گمان می کنید که خودتان بتوانید با یک سطل رنگ و یک عدد قلم موی مخصوص رنگ آمیزی ساختمان کار نقاشی نمای ساختمان را انجام دهید سخت در اشتباه هستید. این کار کاملا تخصصی است. در ادامه دلایل را برایتان می گوییم.

چرا به رنگ آمیزی نمای ساختمان نیاز داریم؟

به طور حتم نمای ساختمان بعد از گذشت چند سال زیبایی و جذابیت خود را از دست می دهد. بعد از گذشت سال ها از عمر ساختمانی که در معرض آفتاب، آلودگی، باران های اسیدی و … بوده است رنگ پریدگی نمای ساختمان امری کاملا طبیعی است. عمر مفید رنگ ساختمان در بهترین حالت ممکن می تواند حداکثر تا پانزده سال باشد. البته اگر تا این مدت از رنگ قبلی ساختمانتان خسته نشده باشید.

شاید بعد از گذشت چند سال از رنگ نمای ساختمان خسته شده اید و می خواهید به محل زندگی خود تنوع دهید. شاید هم بخواهید رنگ نمای ساختمانتان به روز باشد. در چنین مواقعی اولین فکری که به ذهنتان می رسد رنگ آمیزی نمای ساختمان است. رنگ های جدید به زندگی روح و نشاط می بخشد. رنگ های سرزنده همیشه باعث نشاط و شادی می شود.

چرا باید رنگ آمیزی نمای ساختمان را به متخصص آن بسپاریم؟

مراحل انجام رنگ آمیزی نمای ساختمان چیست؟

قبل از هر چیز نمای ساختمان را به طور کامل از هر گونه آلودگی پاک می کنیم. پاک کردن رنگ قبلی بسیار اهمیت دارد. زیرا در صورتی که لایه ای در زیر رنگ جدید وجود داشته باشد باعث پوسته پوسته شدن رنگ جدید می شود. سپس در صورت نیاز به مرمت نمای ساختمان آن را ترمیم، درزگیری و بتونه کاری می کنیم.

بعد از آن با استفاده از پرایمر های بسیار مرغوب و مناسب کار آستر سازی نمای ساختمان را انجام می دهیم. انتخاب پرایمر در این مرحله بسیار حائز اهمیت است. پرایمر ها بر اساس رنگ مورد نظر انتخاب می شوند. در نهایت کار رنگ آمیزی نمای ساختمان توسط فرد متخصص و کاربلد انجام می شود. رنگ آمیزی نمای ساختمان با توجه به شرایطی که ساختمان دارد با استفاده از غلتک یا قلم موی مخصوص رنگ انجام می شود.

قیمت رنگ آمیزی نمای ساختمان چقدر است؟

این سوال جزو اولین سوالاتی است که اغلب مشتریان می پرسند. قیمت رنگ آمیزی ساختمان چقدر است؟ قیمت رنگ آمیزی نما به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله عوامل موثر در نحوه قیمت گذاری رنگ آمیزی نمای ساختمان می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • تعداد طبقات ساختمان و همچنین ارتفاع ساختمان
  • نوع رنگ استفاده شده جهت رنگ آمیزی نمای ساختمان
  • میزان کار مورد نیاز جهت ترمیم، مرمت و زیر سازی قبل از شروع پروژه رنگ آمیزی ساختمان
  • جنس مصالح استفاده شده در ساخت نمای ساختمان نیز تاثیر زیادی در نحوه قیمت گذاری رنگ آمیزی دارد.

مناسب ترین رنگ جهت رنگ آمیزی ساختمان کدام است؟ آیا رنگ در کیفیت رنگ آمیزی موثر است؟

ویژگی های رنگ مناسب جهت رنگ آمیزی نمای ساختمان

هر رنگی مناسب رنگ نمای ساختمان به خصوص نمای بیرونی ساختمان نیست. رنگی که برای رنگ آمیزی نمای ساختمان استفاده می کنید به هیچ عنوان نباید اشتعال زا باشد. رنگ انتخاب شده حتما باید خاصیت ضد آب بودن را داشته باشد. رنگ نباید در گذر زمان و هنگامی که در معرض بارش باران قرار می گیرد شسته شود و از بین برود. رنگ باید در برابر گرما، سرما و همچنین تابش مستقیم نور خورشید از خود مقاوت نشان دهد.

خدمات مرتبط :

توجه داشته باشید که رنگ انتخاب شده نباید اشتعال زا باشد، رنگ هایی که حاوی تینر می باشند خاصیت اشتعال زایی بسیار قوی از خود نشان می دهند. همچنین پیشنهاد می کنیم رنگ های براق را برای رنگ آمیزی نمای ساختمان انتخاب نمایید. رنگ هایی که مات هستند معمولا خاصیت جذب آلودگی بیشتری را از خود نشان می دهند.

کدام شرکت رنگ آمیزی ساختمان را انتخاب کنیم؟

رنگ آمیزی ساختمان جزو خدماتی است که باید توسط فرد یا افراد حرفه ای و کارآزموده انجام شود. اگر بعد از توضیحاتی که در بالا داده شد به دنبال شرکت رنگ آمیزی ساختمان می باشید بهتر است شرکتی را برای این کار انتخاب کنید که از سابقه آن اطمینان داشته باشید. داشتنن سابقه خوب و حسن انجام کار متخصص، بسیار اهمیت دارد.

یکی از شرکت های سرشناس در زمینه رنگ آمیزی نمای ساختمان شرکت معروف الو ارتفاع است. این شرکت توانسته است با داشتن سابقه ای درخشان در امر رنگ آمیزی و دیگر خدمات ساختمانی از رقبای خود پیشی گرفته و در این عرصه اولین باشد. بنابراین شما می توانید با آسودگی خاطر خدمات ساختمانی مورد نیاز خود را از این شرکت درخواست نمایید.

خدمات مرتبط :

با کیفیت ترین رنگ‌ها در بازار ایران تنها 5  سال تضمین کیفیت دارند و پس از آن به مرور در مقابل شرایط جوی مقاومت خود را از دست خواهند داد و پوسته یا اصطلاحا طبله میکنند و پس از آن لازم است اقدام به تجدید رنگ نمای ساختمان نمایید.

مراحل رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان

  • شستشوی کامل نما برای جلوگیری از پوسته شدن رنگ نمای ساختمان و کاهش کیفیت رنگ آمیزی
  • ترمیم، مرمت و درزگیری سطوح مربوط به وسیله بتونه‌های مخصوص.
  • اجرای عملیات آسترسازی نمای ساختمان با استفاده از پرایمرهای مرغوب و مرتبط با رنگ انتخاب شده
  • اجرای عملیات رنگ آمیزی نما به وسیله قلم، غلتک یا پیستوله‌های رنگ آمیزی بسته به شرایط ساختمان

ویژگی های رنگ نمای ساختمان :

1-مقاوم در برابر رطوبت و بارندگی.

2-مقاوم در مقابل تابش نور مستقیم خورشید و دمای بالا باشد.

3-حلال در آب باشد.

4-غیر قابل اشتعال باشد.

5-جاذب گرد و غبار نباشد .

انواع رنگ نمای ساختمان

1-رنگ اکرلیک
از محبوب ترین رنگ های نقاشی ساختمان میباشد زیرا مقاومت بالایی در شرایط جوی گوناگون دارد. از مزایای دیگر آن درخشندگی و تنوع بسیار است.

2-رزین آکریلیک
این نوع رنگ بر پایه های آبی و روغنی می باشد . رزین اکریلیک در انواع ضد قارچ ،بی بو و مقاوم در برابر اشعه یو وی است و قابلیت استفاده برروی انواع سطوح گچی،سیمانی و …

می باشد .

3-رنگ استخری
این رنگ برای پوشش سطوح استخر مورد استفاده قرار میگیرد. که مقاوم و نفوذ ناپذیر در برابر آب ، رطوبت، ضدقارچ و ضد جلبک می باشد .

4-رنگ روغنی
این نوع رنگ برای نرده در و پنجره فلزی استفاده می شود . این رنگ بر پایه حلال نفتی مانند تینر و .. می باشد .

5-رنگ اپوکسی
نوع دیگر از رنگ اپوکسی است، این نوع رنگ به دلیل مقاومت بالا در برابر فرسایش بیشتر در کفپوش و کف پارکینگ ساختمان ها استفاده می شود .

رنگ های صنعتی :

کاربرد رنگ‌های صنعتی بیشتر شامل رنگ آمیزی و پوشش دهی تجهیزات، قطعات و محیط‌های صنعتی با کاربردهای خاص می‌باشد، به همین علت این نوع رنگ از اهمیت بالایی برخوردار است. درباره رنگ آمیزی و پوشش دهی تجهیزات و بناهای صنعتی به شکل ایده آل لازم است نکاتی را رعایت نماییم.

1-پوشش مناسب با کاربری صنعتی از عوامل مهمی می‌باشد که در پوشش دهی مورد توجه قرار می‌گیرد.

2-ضخامت مناسب رنگ روی پوشش‌های مختلف صنعتی از دیگر عوامل اجرای رنگ آمیزی با کیفیت است. با توجه به استانداردها و کاربری تجهیزات ضخامت لایه‌های رنگ متغیر است. اجرای رنگ آمیزی با توجه به نوع کاربری از یک لایه تا چند لایه رنگ قابل اجرا خواهد بود.

‫4.6/5 ‫(8 نظر)

کار در ارتفاع

انواع رنگ نمای ساختمانانواع روش های رنگ آمیزیرنگ آمیزی نمارنگ آمیزی نما با طنابرنگ آمیزی نما بدون داربسترنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمانرنگ آمیزی نمای خارجی ساختمانرنگ آمیزی نمای ساختمانرنگ سفید نمای ساختمانرنگ نمارنگ های صنعتیشرکت رنگ آمیزی ساختمانویژگی های رنگ نما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *