شستشوی نمای ساختمان | شستشو نما بدون داربست | الو ارتفاع

شستشوی نمای ساختمان 

شستشوی نمای ساختمان جزو آن دسته از خدماتی است که شما دیر یا زود به آن نیاز پیدا خواهید کرد. بهتر است کار شستشوی نمای ساختمان خود را به شرکت معتبر و با سابقه درخشانی واگذار کنید. الو ارتفاع یک شرکت خوش نام جهت ارائه خدمات نماشویی ساختمان است.

آلودگی هوا در نتیجه بالا رفتن میزان غلظت مواد آلاینده به خصوص آلاینده‌های شیمیایی آزاد شده در هوا به وجود می‌آید که می‌توانند در ساختار هر آنچه که در معرض آن قرار می‌گیرد تغییرات مخربی را ایجاد نمایند.با افزایش فرآیند صنعتی شدن شهرها، با روند رو به رشد آلودگی هوا و ذرات ریز معلق در آن مواجه هستیم که آسیب‌های جدی را برای انسان، ابزار و اشیا به وجود خواهد آورد.

خدمات مرتبط :

یکی از مهمترین عناصری که در معرض آلاینده‌های صنعتی و شیمیایی معلق در هوا قرار می‌گیرد ساختمان‌ها و نمای آنها به خصوص نمای ساختمان‌های مرتفع می‌باشد.زمانی که آلودگی هوا به شکل بارش‌های جوی در قالب باران‌های اسیدی خود را نشان می‌دهد هیچ چیز در امان نخواهد بود به خصوص نمای بناها که در معرض مستقیم این بارش و مواد شیمیایی آلاینده آن قرار می‌گیرد.

آیا شستشوی نمای ساختمان ضروری است؟

شستشوی نمای ساختمان یا نماشویی ساختمان به صورت تقریبی هر سه سال یک بار باید توسط افراد حرفه ای انجام شود. ساختمان هایی که در مرکز شهر و یا در قسمت های پر رفت و آمد شهر قرار دارند زودتر از این هنگام نیاز به شستشوی نمای ساختمان یا همان نماشویی ساختمان دارند. تعداد مراکزی که خدمات نماشویی را ارائه می دهند زیاد است.

خدمات مرتبط :

اما پیدا کردن مرکزی که بتواند این کار را به درستی و اصولی به پایان برساند کمی دشوار است. یکی از مراکزی که در زمینه شستشوی نمای ساختمان در تهران و کرج فعالیت دارد شرکت معروف الو ارتفاع است. این شرکت توانسته با سابقه درخشان و کسب رضایت مشتریان خود، در بین رقبای خود برترین باشد و بدرخشد. شما می توانید با آسودگی خاطر خدمات نماشویی خود را به این مرکز بسپارید.

نماشویی خود را به افراد حرفه ای و کاربلد بسپارید.

شستشوی نمای ساختمان چگونه است؟

شستشوی نمای ساختمان به زبان ساده یعنی شستن مکان هایی از ساختمان که دور از دسترس باشد. نماشویی ساختمان در کرج و تهران بیش از سایر شهرها الزامی است. زیرا در شهر بزرگی مثل تهران یا کرج دود و آلاینده های مخرب زیادی بر روی ساختمان های سر به فلک کشیده جا خوش کرده است و به چشم می آید. هر چه ارتفاع ساختمان بیشتر باشد زودتر به خدمات نماشویی ساختمان نیاز خواهید داشت.

خدمات مرتبط :

در صورت عدم شستشوی به موقع نمای ساختمان، چربی ها و لکه ها بر روی ساختمان جا خوش کرده و شستن آن ها کار دشوارتری است. مواد اسیدی، دود، لکه ها، چربی ها و تمامی این موارد باعث آسیب های زیادی به مصالح ساختمانی می شوند. در صورت عدم شستشوی به موقع ساختمان، احتمال تخریب ساختمان و فرسودگی زود هنگام ساختمان وجود دارد.

قیمت نماشویی با توجه به جنس مصالح ساختمانی تعیین می شود.

شستشوی نمای ساختمان با واتر جت

یکی از روش های شستشوی نمای ساختمان استفاده از ابزاری به نام واترجت است. روش شستشوی ساختمان به کمک واتر جت طرفداران زیادی برای خود دارد. این ابزار کار نماشویی را آسان تر کرده است. با استفاده از دستگاه واترجت، آب با فشار بسیار زیادی بر روی نمای ساختمان و مکان های دور از دسترس پاشیده می شود. به دلیل فشار زیاد آب لکه ها و چربی ها از روی مصالح ساختمان شسته می شوند.

لازم به ذکر است که میزان پاکیزگی و از بین رفتن چربی ها و همچنین سختی کار نماشویی رابطه مستقیمی با آخرین باری که نماشویی انجام شده است دارد. زیرا در گذر زمان لکه های چربی به مصالح ساختمانی می چسبند و شستن آن ها کار دشواری می شود.

 

شستشوی نمای ساختمان با استفاده از مواد نانو

نماشویی ساختمان با استفاده از مواد نانو تاثیر زیادی در تسریع از بین رفتن آلاینده های روی ساختمان دارد. همان طور که در بالا به این موضوع اشاره شد هر چه از آخرین باری که کار نماشویی را بر روی ساختمان خود انجام داده باشید گذشته باشد، شستن چربی ها به مراتب سخت تر و در عین حال گران تر خواهد بود. در چنین مواقعی معمولا از مواد نانو جهت نماشویی استفاده می شود. مواد نانو قدرت پاک کنندگی بیشتری دارد.

شرکت های شستشوی نمای ساختمان

تعداد شرکت هایی که کار نماشویی را انجام می دهند بسیار زیاد است. اما پیدا کردن بهترین شرکت نماشویی کار ساده ای نیست. در هنگام انتخاب شرکت نماشویی ساختمان حتما به نظرات مشتریان قبلی دقت داشته باشید. میزان رضایت یا حتی عدم رضایت مشتریان قبلی را به خوبی ارزیابی نمایید. سپس از بین شرکت های نماشویی بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

یکی از برترین شرکت هایی که کار نماشویی را انجام می دهد شرکت پرطرفدار الو ارتفاع است. علت خوش نام بودن این شرکت را می توان استفاده از مواد شوینده مناسب و همچنین بهره گیری از متخصصین با تجربه و کارآزموده اشاره داشت. دریافت قیمت منصفانه و مناسب نیز از دیگر دلایلی است که شرکت الو ارتفاع را در بین مردم تهران محبوب کرده است.

شرکت الو ارتفاع یکی از بهترین شرکت های ارائه دهنده خدمات نماشویی می باشد.

محلول شستشوی نمای ساختمان

شاید برایتان سوال باشد که از چه محلولی برای نماشویی استفاده می شود؟ یا بهترین محلول نماشویی کدام است؟ بسته به این که جنس ساختمان شما چیست، چه میزان از آخرین باری که شستشوی نمای ساختمان را انجام داده اید گذشته است و همچنین سن بنای ساختمان شما چقدر است؟ محلول شستشوی نمای ساختمان انتخاب می شود. به عنوان مثال مواد استفاده شده جهت نماشویی جنس ساختمان شیشه ای، آجری، سنگی و یا سیمانی کاملا با یکدیگر متفاوت است.

خدمات مرتبط :

در صورت عدم استفاده صحیح از مواد شوینده مناسب ممکن است به ساختمان شما آسیب وارد شود. که این امر باعث می شود شما نه تنها از مزایای نماشویی بهره مند نشوید بلکه متضرر نیز خواهید شد. بنابر این در انتخاب شرکت، جهت شستشوی نمای ساختمانتان کمی بیشتر وقت بگذارید و در انتخاب تان دقت کنید.

قیمت شستشوی نمای ساختمان

نماشویی جزو آن دسته خدماتی است که شما دیر یا زود به آن احتیاج پیدا خواهید کرد. قیمت شستشوی نمای ساختمان به عوامل متعددی بستگی دارد. که در زیر به برخی از عوامل موثر در نحوه قیمت گذاری نماشویی اشاره شده است.

عوامل موثر در قیمت شستشوی نمای ساختمان:

 • عمر یا سن بنای ساختمان شما چقدر است؟
 • جنس مصالح ساختمانی که ممکن است شیشه، آجر، سیمان، سنگ و… باشد. یا حتی ترکیبی از چند نوع مصالح می باشد.
 • تعداد طبقات ساختمان یا بهتر است بگوییم متراژ نمای ساختمان چقدر است؟
 • کدام روش نماشویی ساختمان برای شما مناسب تر است؟
 • نوع مواد شوینده و میزان مورد نیاز استفاده از مواد شوینده چقدر است؟
 • تجهیزات و وسایل مورد نیاز جهت شستشوی نمای ساختمان چیست؟
 • میزان آلودگی ساختمان چقدر است؟ هر چقدر میزان لکه و چربی های انباشته شده بر روی دیواره های ساختمان بیشتر باشد قیمت نماشویی نیز به مراتب بیشتر است.

مزایای استفاده از شستشوی نمای ساختمان:

 • به کمک نماشویی، القا حس سر زندگی به ساکنین ساختمان داده می شود.
 • نماشویی موثرترین عامل در پیشگیری از فرسودگی زود هنگام ساختمان است.
 • با استفاده از خدمات نماشویی می توانید از افزایش سن مفید بنای ساختمان خود بهره مند شوید.
 • نماشویی برای شما زیبایی ساختمان و در عین حال زیباسازی فضای اطراف را با خود به همراه دارد.
 • نماشویی باعث افزایش قیمت ساختمان میشود. زیرا این کار زیبایی ساختمان را با خود به همراه دارد.

شستشو نما بدون داربست

آلودگی نمای ساختمان شامل آلودگی شیشه، کامپوزیت، سنگ، آجر و … می‌شود که به مرور باعث فرسایش نمای بنا خواهد شد. فرسایش نمای ساختمان علاوه بر اینکه زیبایی و جلوه ساختمان را از بین می‌برد می‌تواند در درازمدت آسیب جدی به متریال کار شده در نما وارد نماید. اجتناب از این آلودگی تقریبا غیرممکن است در نتیجه تنها راه حل باقی مانده زدودن آثار این آلودگی‌ها می‌باشد.

شیوه های شستشو نما :

در حال حاضر روش های زیادی برای شستشو نما وجود دارد ، برای مثال : شستشو به روش داربست ، کلایمر ، بالابر و شستشو به روش دسترسی با طناب .استفاده از شیوه‌های سنتی در شستشوی نمای ساختمان در حال منسوخ شدن است زیرا روز به روز به ارتفاع ساختمان‌ها و وسعت آنها افزوده می‌گردد که این امر باعث افزایش هزینه‌های شستشو و صرف زمان زیادی برای آن خواهد بود.

در نتیجه روش‌های سنتی شستشو دیگر جواب گوی نماشویی نمای بناها نیست.موضوع بحث ما شستشو به روش دسترسی با طناب میباشد. با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن سیستم ایمن دسترسی با طناب صنعت ساختمان دچار تحولی جدید شد که در آن، دسترسی به نقاط سخت ، سرعت ، دقت و هزینه مقرون بصرفه را در پی داشت .

در این روش تکنسین کار درارتفاع با دستگاه و ابزارهای شستشو با تسلط کافی برنما عملیات شستشو را انجام میدهد .

خدمات مرتبط :

انواع شستشوی نمای ساختمان

شسشتوی نما در چهار نوع مختلف ارائه می‌شود که شامل :

 • شستشو  واترجت
 • شستشو  ابر و طی
 • شستشو  مواد جرم گیر
 • شستشو  سـنـد بـلاسـت

 

1-دستگاه واترجت صنعتی :

دستگاه واترجت به صورت کلی به دودسته 1-دستگاه با فشار آب سرد 2- دستگاه با فشار آب گرم تقسیم بندی میشود که در آن با استفاده از فشار بالای آب که توسط موتور تغذیه دستگاه ایجاد می‌گردد، باعث حذف آلاینده‌های چسبیده به سطوح مختلف می‌شود. این دستگاه با ایجاد فشار بالای آب در شستشو هر گونه آلودگی سطحی را از بین خواهد برد.

دستگاه واترجت علاوه بر موتور دارای شلنگ فشار قوی، لنس‌ها و نازل‌های پاشش آب است که مهمترین اجزای این دستگاه به شمار می‌روند. سرعت و فشار قوی آب خروجی در دستگاه واترجت دو اصل مهم می‌باشد که هر چه بیشتر باشد توانایی دستگاه واترجت در زدودن آلودگی‌های سطحی بیشتر خواهد بود.

2 – ابر و طی:

ابر و طی دو ابزار مهم در شستشو هستند که در جریان شستشوی نما با ابر و طی، تکنیسین ارتفاع سطل آب، مواد شونیده، ابر و طی و سایر وسایل مورد نیاز خود را به همراه خواهد داشت و با آویزان شدن از طناب سطوح شیشه و کامپوزیت را در دو مرحله شستشو خواهد داد.

3-شستشو با مواد جرمگیر :

در نماهایی که میزان حجم آلودگی بسیار بالاست یا به علت کم توجهی در زمان دراز مدت شستشو نشده است استفاده از برخی مواد جرمگیر سطح مورد نظر را تا 70% به حالت اولیه بازمیگرداند . نماهایی که بیشتر در معرض خطر جرم گرفتگی میباشند عبارتند از نمای شیشه های و نمای کامپوزیت . برخی سنگها نیز مانند سنگ تراولتن تیشه ای به دلیل خلل و فرج بسیار زیاد از این قاعده مستثنی نمیباشند .

4- سندبلاست بدون گرد و غبار:

وت بلاست یا سندبلاست بدون غبار، روش پاشش مواد ساینده مخلوط شده با آب بوسیله هوای فشرده است ساینده ها ( ماسه  های ) مورد استفاده در وت بلاست ( سندبلاست بدون غبار ) :سیلیس ، مسباره ، سرباره ، کروزون ، اکسید آلومینیوم ، گارنت ، گلاسبید گریت گلس و … کاربردی ترین دستگاههای وت بلاست ، دستگاههای وت بلاست پرتابل و سیار هستند.

غبار منتشره عملیات بلاستینگ که از برخورد مواد ساینده به سطح و خردایش آنها بوجود می آید در این روش تا ۹۰ % رفع میگردد . در این روش که عمدتا مناسب سنگ نما میباشد ذرات ماسه توسط سرنازل مخصوص به همراه فشار زیاد آب خارج شده و با سنگ برخورد میکنند که باعث برداشتن لایه جرم میباشد .

خدمات مرتبط :

بسته به مدل سنگ استفاده شده در نما ، درشت و ریز بودن سیلس ها گوناگون میباشند . معمولا برای سنگ های تیشه ای و سنگ هایی که خلل  و فرج زیادی دارند از سیلیس دانه دشت یا شکری و در سنگ هایی که سطح صیغلی دارند سیلیس  دانه ریز که به صورت ماسه میباشند استفاده میشود .

شستشوی انواع نمای ساختمان

نمای ساختمان در انواع طرح‌ها با متریال‌های متفاوتی ساخته می‌شود که این تفاوت در طرح و متریال باعث تفاوت در نحوه ی شستشوی آنها می‌گردد. عدم رسیدگی به نمای ساختمان و حفاظت از آن باعث افزایش رسوبات و جرم‌های ناشی از آلودگی هوا و بارش باران‌های اسیدی می‌گردد که در نهایت منجر به فرسایش نمای ساختمان خواهد گردید.

بررسی‌های انجام شده مشخص نموده است که در کلان شهرهایی مانند تهران که ساختمان‌ها همواره در معرض آلودگی قرار دارند شستشوی نمای بنا حداقل دوبار در سال برای جلوگیری از فرسایش نمای بنا الزامی می‌باشد. نمای بنا از متریال‌های متفاوتی مانند سنگ، آجر، سیمان، شیشه و کامپوزیت ساخته می‌شود که هر متریال دوره شستشوی خاص خود را دارد در جدول زیر دوره شستشو و نوع شستشوی انواع بنا مشخص گردیده است.

‫4.8/5 ‫(4 نظر)

کار در ارتفاع

شتسوش نمای ساختمانشستشو با واترجتشستشو نماشستشو نما با ابر و تیشستشوی نماشستشوی نما با طنابشستشوی نما بدون داربستشستن نما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *