نماشویی ساختمان در تهران | هزینه و قیمت نماشویی | الو ارتفاع

نماشویی ساختمان

یکی از خدمات پر درخواست در حوزه نظافت، نماشویی ساختمان است. نماشویی ساختمان یکی از حرفه هایی است که باید توسط متخصص آن انجام شود. شستشوی نمای ساختمان امری ضروری برای افزایش طول عمر ساختمان است.

نماشویی ساختمان یا شستشو نما نقش اساسی در زیباسازی ظاهر ساختمان ایفا می کند و جزء کارهای تخصصی در صنعت خدمات ساختمانی به حساب می آید. نوع نماشویی ساختمان و قیمت نماشویی به طرح و جنس نمای ساختمان، مکان و شرایط جغرافیایی که ساختمان در آن قرار دارد وابسته است.

به طور مثال در سطح کلانشهر هایی مثل تهران و مراکز صنعتی به علت آلودگی بیش از حد هوا و وجود باران های اسیدی، به مرور زمان لایه ای از جرم و سیاهی روی سطوح نمای ساختمان جمع شده که باعث کثیف شدن آن می شود و نمای ساختمان شما را دچار مشکل می کند که مجموع این موارد روی قیمت نماشویی و نوع نماشویی ساختمان تأثیرگذار است.

نماشویی ساختمان در تهران

نماشویی نمای ساختمان ها در تهران و دیگر شهرهای آلوده که در معرض بسیاری از آلودگی های زیست محیطی قرار دارند به مرور زمان زیبایی خود را از دست داده و ظاهری زننده به خود می گیرند و درست در این زمان است که باید اقدام به نماشویی ساختمان خود کنید. بدین ترتیب نگهداری و زیباسازی ساختمان بسیار حائز اهمیت است که این مهم توسط فرآیند نماشویی ساختمان انجام می پذیرد.

خدمات مرتبط :

نماشویی ساختمان

نماشویی یا شستشوی نمای ساختمان یکی از خدمات پردرخواست در حوزه نظافت است. به طور کلی نماشویی ساختمان به چند روش انجام می شود. نماشویی با طناب، نماشویی بدون داربست، نماشویی با واتر جت و روش های دیگر شستشوی نمای ساختمان که در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم. هر کدام از روش های نماشویی باید توسط متخصص این حرفه انجام شود.

شرکت الو ارتفاع یکی از شرکت های پرطرفدار در تهران است که خدمات نماشویی ساختمان را در تهران و کرج ارائه می دهد. شما می توانید با آسودگی خاطر خدمات شستشوی نمای ساختمان را از این شرکت، که دارای سابقه ای درخشان در این حوزه است را دریافت نمایید.

خدمات مرتبط :

بعد از گذشت چند سال از عمر ساختمان، نماشویی یکی از الزامات نظافتی ساختمان محسوب می شود. آپارتمان هایی که در خیابان های اصلی شهر ساخته شده اند و در معرض دود و آلودگی مستقیم شهر قرار دارند زودتر به شستشو نیاز پیدا می کنند.نماشویی عامل اصلی افزایش طول عمر ساختمان است.

نماشویی ساختمان چیست؟

قبل از هر چیز با معنی و مفهوم نماشویی ساختمان بیشتر آشنا شویم. نماشویی ساختمان به خدماتی گفته می شود که جهت شستشوی نمای ساختمان انجام می گیرد. شستشوی شیشه ها، دیوارها و تمام نقاطی که در نمای ساختمان به چشم می خورد جزو خدمات نماشویی ساختمان محسوب می شود.

نماشویی اگر توسط فرد حرفه ای و شرکت نماشویی معتبری انجام شود تاثیر زیادی در زیباسازی ساختمان، بالا رفتن قیمت ساختمان، خود نمایی ساختمان در میان ساختمان های هم جوار و همچنین زیبایی شهر می گذارد. اولین چیزی که از یک ساختمان به چشم می خورد نمای بیرونی ساختمان است. بنابراین زیبایی و تمیز بودن نمای بیرونی ساختمان بسیار حائز اهمیت است.

معرفی انواع روش های نماشویی ساختمان:

نماشویی ساختمان حرفه گسترده ای است. نماشویی ساختمان به چند روش کلی انجام می پذیرد. که در زیر به تشریح هر یک از روش های نماشویی می پردازیم.

 • نماشویی ساختمان با واترجت
 • نماشویی ساختمان به کمک داربست
 • نماشویی ساختمان به روش واتر سند بلاست
 • نماشویی ساختمان با استفاده از طی و مواد شوینده
 • نماشویی ساختمان با استفاده از طناب(نماشویی راپل)

کار نماشویی را به متخصص حرفه ای بسپارید در غیر این صورت خسارات جبران ناپذیری به جای می گذارد.

خدمات مرتبط :

نماشویی ساختمان با واتر جت

شستشوی نمای ساختمان با استفاده از ابزاری به نام واتر جت که آب را با فشار بسیار زیاد به ساختمان اسپری می کند. این روش تاثیر زیادی در از بین بردن لکه ها و چربی های نمای ساختمان دارد. در بیشتر نماهای ساختمان از جمله نمای ساختمان سنگی، سیمانی و آجری از این روش جهت شستشوی نمای ساختمان استفاده می شود.

نماشویی با داربست

نماشویی با داربست یکی از قدیمی ترین روش های نماشویی می باشد. اما این روش شستشوی نمای ساختمان، کاری با کیفیت تر ارائه می دهد و طرفداران زیادی برای خود دارد.

نماشویی ساختمان به روش واتر سند بلاست

نماشویی ساختمان به روش واتر سند بلاست، مانند نماشویی واتر جت عمل می کند. با این تفاوت که در این روش قدرت پاشش آب به مراتب بیشتر است. همچنین در این روش از نماشویی ساختمان از مواد مخصوص سیلیسی استفاده می شود.

این روش قدرت پاک کنندگی بسیار بالایی دارد و به راحتی دوده ها، چربی ها و لکه های ساختمان را از بین می برد. اما باید به درستی از آن استفاده شود زیرا در صورت استفاده ناصحیح می تواند خسارات زیادی با خود به همراه داشته باشد. بنابراین در انتخاب شرکت نماشویی دقت بیشتری به خرج دهید.قیمت نماشویی به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله ارتفاع ساختمان

خدمات مرتبط :

نماشویی ساختمان با استفاده از طی و مواد شوینده

این روش از نماشویی ساختمان بیشتر برای نماهای شیشه ای و گاها نماهای سنگی کاربرد دارد. در این روش ابتدا مواد را با استفاده از اسفنج بر روی سطح می پاشند و پس از گذشت چند دقیقه با استفاده از طی مخصوص، مواد شوینده را از روی سطح پاک می کنند. برای کیفیت بهتر کار از دستمال های نانو نیز استفاده می شود.

نماشویی با طناب(نماشویی با راپل)

این روش از نماشویی برای ساختمان هایی استفاده می شود که امکان زدن داربست در آن وجود ندارد. در این روش همانطور که از نام آن مشخص است شخصی با طناب از ساختمان بالا رفته و شستشوی نمای ساختمان را انجام می دهد. به شخصی که با این روش نماشویی را انجام می دهد راپل کار می گویند.

قیمت نماشویی ساختمان چقدر است؟

شاید قبل از اقدام به درخواست خدمات نماشویی سوالتان این باشد که قیمت نماشویی چقدر است؟ خدماتی مانند نماشویی قیمت مشخص و واحدی ندارند. قیمت نماشویی ساختمان به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله عوامل موثر در نحوه قیمت گذاری خدمات نماشویی می توان به: ارتفاع ساختمان، نوع جنس نمای بیرونی ساختمان(شیشه، آجر، سنگ، کامپوزیت یا حتی ترکیبی از چند نوع)، میزان آلودگی ساختمان و همچنین مواد استفاده شده در شستشوی ساختمان اشاره داشت. که با در نظر گرفتن تمامی موارد قیمت گذاری انجام می شود.

نوع مواد شوینده نماشویی:

نوع موادی که جهت شستشوی نمای ساختمان استفاده می شود بسیار حائز اهمیت است. زیرا در صورتی که از مواد شستشوی نامرغوب استفاده شود عمر نمای ساختمان را کاهش می دهد. اما در صورتی که کار نماشویی به درستی و توسط متخصص این حرفه انجام شود تاثیر زیادی در عمر مفید ساختمان دارد. زیرا مواد اسیدی و چربی ها که به مصالح ساختمانی آسیب وارد می کنند از نمای ساختمان شسته و پاک می شوند. این امر در عمر ساختمان تاثیر مستقیم و مثبتی به جای می گذارد.

مزایای دریافت خدمات نماشویی ساختمان:

 • افزایش طول عمر ساختمان
 • افزایش قیمت ساختمان با توجه به زیبا سازی و نوسازی ساختمان
 • افزایش زیبایی و درخشندگی ساختمان و به تبع زیبا سازی شهر

کلام آخر درباره دریافت خدمات نماشویی ساختمان

به یاد داشته باشید که خدمات شستشوی نمای ساختمان را حتما از شرکت های معتبر دریافت نمایید. شرکت الو ارتفاع یکی از معتبر ترین و در عین حال پرطرفدار ترین شرکت هایی است که خدمات نماشویی را به بهترین شکل و در سریع ترین زمان ممکن توسط متخصصان حرفه ای و کارآزموده ارائه می دهد. شما می توانید با خیالی آسوده خدمات نماشویی مورد نیاز خود را از این شرکت دریافت نمایید و از زیبایی نمای ساختمان خود لذت ببرید.

خدمات مرتبط :

انواع نماشویی و روند کار

به طور کلی نماشویی با دستگاه سندبلاست (واتر سندبلاست) ،واترجت و…انجام می شود. افراد با توجه به وضعیت ساختمان از روش های زیر برای نماشویی استفاده می کنند:

 • استفاده از داربست برای شستن نما
 • به کارگیری طناب در نماشویی
 • استفاده از کمربند محافظ

هزینه و قیمت نماشویی

تعرفه و قیمت نماشویی ساختمان در تهران و کرج به عوامل مختلفی بستگی دارد. در این بخش به چند مورد از ان اشاره می کنیم. البته لازم به ذکر است، که برای تعیین دقیق قیمت نیاز به حضور در محل می باشد.

لازم به ذکر است که نماشویی یکی از سخت ترین کارهای دنیاست، زیرا علاوه بر حساسیت کار، تجربه و احتیاط لازمه کار است. افرادی که عملیات نماشویی را انجام می دهند باید دارای تخصص باشند.

نماشویی با سندبلاست

روش نماشویی با سندبلاست به تازگی برای از بین بردن انواع جرم کثیفی از نمای ساختمان جایگزین روش نماشویی با واتر جت شده است.واتر سندبلاست اصطلاحی است که برای دستگاه پاشنده ی سیلیس و سایر ذرات ساینده همراه اب با فشار بسیار بالا به کار می رود. هدف از انجام این کار می تواند از بین بردن یک لایه جرم کثیفی و حتی رنگ سطح مورد نظر در سطح ساختمان باشد.

عواملی بسیار وجود دارند که سبب ایجاد جرم و کثیفی روی نمای ساختمان می شوند، هر چقدر که میزان عمر ساختمان نیز بالاتر رفته باشد؛ از بین بردن و برطرف کردن کثیفی از روی نما برای بازگرداندن نما به حالت اولیه بسیار دشوار تر و زمان بر خواهد بود.

فواید نماشویی ساختمان

از دیگر فایده های نماشویی ساختمان جلوه نمایی ، نمای ساختمان هایی است که در پروژه‌های ساختمان سازی است به تازگی به اتمام رسیده است. معمولا اثرات گچ و خاک و باقی ماندن سیمان بر روی دیوار های آن به چشم میخورد. که موجب کدر نشان دادن ساختمان و ظاهری بی روح در آن می شود. لذا شستشوی نمای ساختمان میتواند نوساز بودن ساختمان را کاملا نمایان کرد.

نماشویی شیشه ها

شیشه های یکی از اصلی ترین اجزای یک ساختمان هستند. سازه های ساختمان ها را به صورتی میسازند که بیشترین پنجره را داشته باشد تا علاوه بر ظاهر زیبا، نور را به محیط داخلی منتقل کند و فضا را از کسلی نجات دهد. باران ها به خصوص باران های اسیدی و آلودگی هایی نظیر دودماشین ها و یا حتی گرد و غبار و بادها، دشمن اصلی پنجره ها هستند.کدر شدن پنجره ها به وسیله این عوامل باعث از بین رفتن کارایی آن می‌شود. یعنی پنجره ی کثیف مساوی است با عدم حضور نور و روشنایی طبیعی در اتاق و این یک مسئله مشکل ساز است.

 

پنجره های کثیف علاوه بر اینکه باعث کسلی اتاق می‌شوند و ظاهر ساختمان را بهم می‌زنند می‌توانند باعث ایجاد آلرژی های پوستی و بیماری های تنفسی نیز باشند. در اینجا نماشویی به داد شما می‌رسد.

در ساختمان هایی که دسترسی به پنجره ها دردسرساز و مشکل است یا به دلیل ارتفاع زیاد خطرناک است بهتر است کار را به کاردان آن بسپارید و از متخصصین شستشوی نما کمک بگیرید تا با روش های منحصر به فرد خود که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد به راحتی نور خورشید و زیبایی را مهمان اتاق و محل مورد نظر شما کنند.

‫5/5 ‫(2 نظر)

کار در ارتفاع

شستشو نمانماشویینماشویی ساختماننماشویی ساختمان در تهراننماشویی و شستشو نماهزینه و قیمت نماشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *